Законот за опојни дроги повлечен од собраниска процедура


150 милиони евра вложиле околу 30 лиценцирани субјекти и вработиле околу 800тини луѓе во произведството на медицински канабис. По повлекувањето на предлог ...
| | веќе видена | слични

Владата итно да овозможи извоз на сув цвет од канабис бидејќи залихите ќе завршат во отпад, алармираат од Здружението на одгледувачи на медицински канабис. Тие ...
| | веќе видена | слични

Што се крие зад новиот закон за опојни дроги и дозволата за извоз на сув цвет од канабис? Дали се обезбедува терен за богатење на поединци на штета на ...
| | веќе видена | слични

Здружението за одгледување на медицински канабис „Макканабис“ денеска пред Влада побара итно враќање на Предлог-законот за контрола на опојни дроги и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Итно враќање на Предлог законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции денеска побараа од Здружението за одгледување на меицински канабис ...
| | веќе видена | слични

По повлекувањето на предлог законот за контрола на опојни дроги од собраниска процедура од страна на владата се оневозможи извоз на сув цвет од канабис  што ќе ...
| | веќе видена | слични

Здружението за одгледување на медицински канабис „Макканабис“ бара итно враќање на предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции, ...
| | веќе видена | слични

Иако во моментот, законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции е повлечен од собраниската агенда и вратен на доработка во министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 366 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за опојни дроги повлечен од собраниска процедура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: