Вардар со „крпен“ тим рутински против Војводина за нов триумф во СЕХА лигата


Изминатиот викенд Вардар и Кјелце одиграа драматичен натпревар кој на крајот заврши без победник (28:28). Ова беше посебен натпревар Игор Карачиќ кој со својот ...
| | веќе видена | слични

Денес прес конференција пред натпреварот во СЕХА лигата со Мотор Запорожје одржаа тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров и капитенот Стојанче Стоилов. Како и што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров во пресрет на задутрешниот меч од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе ...
| | веќе видена | слични

Меѓу двете тешки пресметки со Киелце во Лигата од ракометните шампиони, Вардар има и обврска во СЕХА лигата. В среда во Скопје гостува Мотор Запрожје во дуел ...
| | веќе видена | слични

Вардар и Кјелце одиграа одличен меч на кој ги поделија бодовите играјќи со нерешен резултат 28:28. Хрватот доби топол пречек во Скопје, присутните навивачи со ...
| | веќе видена | слични

Вардар и Келце во возбудлив натпревар ги поделија бодовите во седмото коло од Лигата на шампионите, откако одиграа нерешено, 28-28.Некогашниот играч на Вардар, ...
| | веќе видена | слични

Што сме биле добри домаќини. А бе, нема како нас на светов. Каков пречек доби Игор Карачиќ во „Јане Сандански“ пред повеќе од 6.000 навивачи на Вардар, просто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 409 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 194 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 302 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар со „крпен“ тим рутински против Војводина за нов триумф во СЕХА лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: