Бектеши: Проектите за гасификација се одвиваат со планираната динамика

2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на АД ЕСМ, Васко Ковачевски денеска присуствуваа на презентацијата на Физибилити студијата за ски-центарот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата „Еуро Блу“ од Тетово која произведува паслтични ќеси, а е потписник на договорот за државна помош согласно Законот за финансиска поддршка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, заедно со министерот без ресор посветен на подобрување на инвестициската клима во Северна Македонија, Хисен Џемаили и ...
| | веќе видена | слични

Попова Шапка добива нова физибилити студија, трета по ред, која треба да покаже во кој правец треба да се развива овој наш најголем зимско-рекреативен центар. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Бектеши истакна дека ваквите инвестиции ќе ја зголемат продуктивноста на компаниите и ќе им овозможи да се развиваат и да се подготват ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неформалната иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“ во пресрет на денешната презентацијата на физибилити студијата од консултантската куќа „Прајс Вотерс Хаус ...
| | веќе видена | слични

Презентација на физибилити студијата денеска за владините функционери и други засегнати страни одржаа од консултантската куќа Прајс Вотерс Хаус Куперс, ...
| | веќе видена | слични

Завршена е физибилити студијата со која ќе започне постапка за одлучување како ќе се развива Попова Шапка во иднина, соопштија денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска во Тетово заедно со министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 249 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Тетово, Битола и Берово, минуст три степени, а максимални осум се измерени во Дојран. Минус еден е во Крива Паланка и Куманово, нула во ...
сите 207 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 99 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Проектите за гасификација се одвиваат со планираната динамика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: