Италијанското првенство ќе има коло кое ќе трае три недели

2 копии

Фудбалската федерација на Шпанија денеска го промовираше новиот формат на Суперкупот кој во следните три години ќе се игра во Саудиска Арабија, Диего Симеоне ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Шпанскиот фудбалски Суперкуп во своите три наредни изданија ќе се игра турнирски со три клуба и тоа надвор од европскиот континент, а денеска беше направена ...
| | веќе видена | слични

Суперкупот на Шпанија ќе се игра во нов формат, Саудиска Арабија ќе биде домаќин во следните три години а новата соработката на федерацијата треба да и донесе ...
| | веќе видена | слични

Суперкупот на Шпанија во следните три години ќе се игра во Саудиска Арабија, попладнево беше извршена ждрепката за првото издание и во полуфиналето ќе играат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Несогласувањата на партиите за промените во Изборниот законик кои вчера се манифестираа со околу 6.000 илјади амандмани што во собранието ги поднесоа ...
сите 96 | | | веќе видена

Членови на војската на Нов Зеланд, опремени со заштитни маски и специјални одела, извлекоа шест тела од вулканскиот бел остров каде претходно неделава се случи ...
сите 123 | | | веќе видена

А токму за таа кампања ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра кој не може да се наплати. ВМРО-ДПМНЕ го прекршила членот 71 од Изборниот законик каде е ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

Конзервативна партија постигна убедлива победа на парламентарните избори во Велика Британија. Според последните податоци кои ги објавија британските медиуми, ...
сите 171 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Лимак Дајмонд (Limak Diamond). Во истиот реон во ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанското првенство ќе има коло кое ќе трае три недели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: