ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ЗА КАМИОНОТ НА СМРТТА: Уапсени се луѓе во Виетнам


5 копии
12 копии

Како што вчера објавија властите во Англија, познат е идентитетот на сите 39 жртви со потекло од Виетнам кои загинаа во приколка-ладилник, а беа пронајдени во ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција и официјално ги идентификуваше сите 39 луѓе, чии тела минатиот месец беа пронајдени во приколката-ладилник во близина на Лондон, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата во округот Вилтшир во југозападниот дел на Велика Британија уапси возач под сомнение дека незаконски криумчарел 15 лица во земјата во камион, ...
| | веќе видена | слични

Откако во Велика Британија беа пронајдени 39 тела на замрзнати мигранти во камион, во земјата е покрената дискусија за мигрантите кои работат на фармите за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Виетнамските власти уапсија уште едно лице во врска со смртта на 39 мигранти пронајдени во камион – ладилник близу Лондон минатиот месец, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Виетнам уапсила 8 лица за кои се верува дека се вмешани во смртта на 39-те луѓе во камионот во Есекс, објавиле денеска државните медиуми. -Врз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 341 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Норвешка го совлада Исланд со 31:28 и така го потврди пласманот во полуфиналето на Европското првенство. Дилеми околу победникот ...
сите 191 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ЗА КАМИОНОТ НА СМРТТА: Уапсени се луѓе во Виетнам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: