Во камион во Грција пронајдени 41 нелегален мигрант


Возач на камион од Македонија во саботата наутро доживеал драма со среќен крај со слепи патници во неговото возило на автопат во Германија. Движејќи се на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Хрватската полиција утринава пронајде деветмина мигранти во дрвен сандак во возило на автопат.Странските државјани биле пронајдени при контрола на товарно ...
| | веќе видена | слични

Германската полиција вчера привела 48-годишен маж од Македонија, во чие возило открила дрога вредна половина милион евра. Македонскиот државјанин со живеалиште ...
| | веќе видена | слични

Хрватската полиција утрoво пронашла седумчлено семејство од Иран и двајца Ирачани заробени во дрвен сандак во камион со полски регистарски таблички на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

По 2.500 евра им платиле на кримучарите секој од мигрантите кои вчера беа пронајдени во камион на автопат во близина на градот Ксанти, во североисточниот дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 221 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 267 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Хрватска вчера во Виена во фантастичен натпревар славеше против Германија со 25:24 и така се избори за полуфинале на Европското првенство на две кола пред ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во камион во Грција пронајдени 41 нелегален мигрант

Од:
До кого (е-маил):
Порака: