Јавна седница во Апелација за „Титаник 2“


Поранешниот претседател на Бразил Луис Инасио Лула да Силва му порача на американскиот претседател Доналд Трамп да си ја гледа својата работа.Тој исто така ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бразилски претседател Луиз Инасио Лула да Силва е пуштен вчера од затвор, каде бил од април 2018-та година. Бразилскиот суд наредил Да Силва да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател го дочекаа маса левичарски активисти , откако Лула помина над две и пол години во затвор. Сојузниот суд вчера нареди пуштање од затвор ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Врховниот суд во Бразил донесе пресуда со која може да дојде до ослободување на речиси 5.000 затвореници кои сè уште ги обжалуваат своите пресуди, меѓу кои и ...
| | веќе видена | слични

Судот одлучи дека лицата можат да бидат затворени дури откако ќе бидат поминати сите жалби до повисоките судови. Одлуката оди во корист на Да Силва, чии ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот член на Државната изборна комисија Бедредин Ибраими, како еден од осудените рече дека му се суди затоа што донел законска одлука. За Ибраими е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 514 | | | веќе видена

Ќе се почитува мислењето на венецијанската комисија и во моментов се бара начин како да се спроведат препораките за Законот за употреба на јазиците, вели ...
сите 268 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 119 | | | веќе видена

Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од 17 дена со максимална температура над 15 степени со исклучок на Маврово. Средната месечна ...
сите 261 | | | веќе видена

За време на ерупцијата, на островот имало 47 лица. Шестмина од нив се потврдени за починати, а 25 се во болница во критична состојба, јавува Си-Ен-Ен. My god, ...
сите 89 | | | веќе видена

Извори кои ја познаваат проблематиката велат дека стоковите резерви постојано се обновуваат и нелогично е тие да биле стари, од 2016 година како што тврдат ...
сите 110 | | | веќе видена

„Соработката на полициите на Република Северна Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец“, ...
сите 36 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавна седница во Апелација за „Титаник 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: