Пендаровски: Датумот за избори да не се поврзува со нашето ратификување на договорот со НАТО


Претседателот Стево Пендаровски смета дека датумот за предвремени парламентарни избори не треба да се поврзува со ратификацијата на договорот за членство на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДУИ се погласна на ставот дека не треба да има избори на 12 април. Од партијата на Али Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле европската ...
| | веќе видена | слични

Не очекувам да има никакви проблеми и до крајот на годината и Франција ќе го ратификува протоколот за членство на РСМ во НАТО изјави денеска амбасадорот на ...
| | веќе видена | слични

Пред да одиме на избори, нашата земја треба да има знаме и да биде 30-та рамноправна членка во НАТО со другите, велат од владејачката ДУИ. Партијата на Али ...
| | веќе видена | слични
17 копии

 Имано, Шпанија е една од неколку држави кои се уште го немаат ратификувано протоколот за нашето членство во Алијансата. Причина за тоа е што не може да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Франција до крајот на годината ќе го ратификува Протоколот за членството во НАТО, изјави францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние.Тој одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Тимоние изјавата ја даде по комеморацијата на француските воени гробишта во Скопје, по повод Денот на примирјето од Првата светска војна и Денот на народна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Голем шум во јавноста кај нас, но и во регионот дигна најавата за т.н „ мини шенген“ по иницијативата на тројцата балкански лидери А. Вучиќ, Е. Рама и З. ...
сите 633 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 186 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 112 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Датумот за избори да не се поврзува со нашето ратификување на договорот со НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: