Палмер: ЕУ направи историска грешка


2 копии

ВМРО-ДПМНЕ повторно влегува во конфликт со меѓународните организации, како во времето на пребеганиот Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија Еди Рама е познат по својот необичен стајлинг па на многу сериозни и важни настани тој се појавувал облечен во патики, панталони кои ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ повторно влегува во конфликт со меѓународните организации, како во времето на пребеганиот Никола Груевски. Позната е операцијата десоросизација ...
| | веќе видена | слични

Во соседно Косово има реакции за идејата за „мини Шенген“. Косовскиот социолог и универзитетски професор Дадил Малоку побара од косовските власти албанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата сепак потврди дека премиерот Зоран Заев викендов се сретнал со Алесандар Сорос поради консултации за новата регионална инцијатива за Западен Балкан. Од ...
| | веќе видена | слични

Позната е операцијата десоросизација предводена од Груевски, а Мицкоски длабоко гази во истата кал. Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е центарот на лажни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и караванот на „Разговори за обнова на Македонија“ денеска беа во Кавадарци, од каде лидерот на најголемата ...
сите 177 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 350 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 105 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палмер: ЕУ направи историска грешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: