Утре министерството за финансии ќе се задолжува за нови 4, 8 милиони евра


На официјалната страна на Народна банка на Република Македонија објавена е аукција на хартии од вредност во износ од 300.000.000 денари или 4, 8 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

Поголема поддршка за лозарите На лозарите ќе им бидат префрлени по два денара за килограм грозје, наместо по еден како до лани, и освен за смедеревката и ...
| | веќе видена | слични

Двојно поголема дополнителна поддршка и не само за две, туку за четири сорти грозје, ќе добијат наскоро лозарите. Како што најави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека се чека решение за опасниот винил хлорид кој како темпирана бомба стои во резервоар во кругот на поранешната фабрика ОХИС, професори од Институтот за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 186 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 252 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржува идејата за „малиот Шенген“, тврди белградскиот весник „Блиц“. Според „Блиц“, Макрон на средбата со српскиот ...
сите 288 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре министерството за финансии ќе се задолжува за нови 4, 8 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: