СВР Тетово: Внимателно возење поради промена на условите за сообраќај со врнежи од дожд

 Со оглед дека коловозите се влажни и лизгави, што се должи и на правта наталожена на истите од долготрајниот сушен период, неопходна е максимална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на 08, 09 и 10.11.2019 на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 96 возачи управувале возила со брзина ...
| | веќе видена | слични

Во текот на минатата недела, македонската полиција изври полициски контроли во сообраќајот во неколку градови низ државава, при што се констатирани голем број ...
| | веќе видена | слични
10 копии
7 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
| | веќе видена | слични

Следниот петок (15 ноември) ќе започне законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата, која ќе трае до 15 март 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите мерки се преземени и сите институции вклучени во случајот со ОХИС, вели министерот за животна средина Нуредини. Анализите од Штипскиот универзитет ...
сите 171 | | | веќе видена

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 133 | | | веќе видена

Со Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализам ќе се создаваат можности различните заедници во земјава, меѓусебно да ...
сите 89 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 160 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ повторно влегува во конфликт со меѓународните организации, како во времето на пребеганиот Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на ...
сите 318 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СВР Тетово: Внимателно возење поради промена на условите за сообраќај со врнежи од дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: