Путин на овој човек му покажал тупаница насред разговор: Сите биле шокирани, а еве што сакал да му порача


Рускиот претседател Владимир Путин покажал тупаница во текот на состанокот со претставниците на властите и невладините организации во Калињинград, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во случај на воен конфликт меѓу НАТО и Русија на Балтикот, Алијансата би можела да ја освои Калињинградската област, не за две недели, туку за неколку дена, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
13 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека НАТО секогаш бил инструмент на агресија и конфронтација, но Русија сака да соработува со ...
| | веќе видена | слични

Бугарин обвинет дека шпионира за Русија доби дозвола од бугарскиот суд да ја напушти Бугарија и да отпатува за Москва каде беше одликуван со орден од рускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија ја разбира загриженоста на Иран заради санкциите, но смета дека е загрижувачка и намерата на Техеран да ги намали своите обврски во врска со нуклеарниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 119 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и министерски теренски активности. Министрите за транспорт и врски и за економија, ...
сите 99 | | | веќе видена

Со блокирањето на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со Европската Унија францускиот претседател Емануел Макрон на Русија и ја отвори ...
сите 663 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 242 | | | веќе видена

Тензично е во Боливија, а денес демонстранти го запалија „ковчегот на Ево Моралес“ кој синоќа се повлече од претседателската позиција. Повлекувањето го побара ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин на овој човек му покажал тупаница насред разговор: Сите биле шокирани, а еве што сакал да му порача

Од:
До кого (е-маил):
Порака: