Јанушев: Заев наместо да ги исполни реформите, тој со ЖАЛОПОЈКИ ја бара вината кај ДРУГИТЕ


Додека сите европски партнери на Република Македонија јасно ни кажуваат дека реформите се неминовни, дека не може истите да бидат “мртво слово на хартија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

До петок надлежните треба да го утврдат буџетот за следната година. Ветувања од власта дека ќе се запази рокот до 15 ноември а тоа значи дека до тогаш треба да ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во интерес на точно информирање на јавноста сакаме да ги демантираме наводите објавени во дел од медиумите во однос на висината на проектираниот буџет за 2020 ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска не даде конкретен одговор на прашањето на Алсат, по кој основ на ПИОМ му се одобрени речиси 65 милиони евра за до ...
| | веќе видена | слични

На Пензискиот фонд му се одобрени речиси 65 милиони евра за идната година, иако оттаму побарале само 17,8 милиони евра. На прашење на „Алсат М, министерката ...
| | веќе видена | слични

На само неколку дена пред следната недела на владина седница да биде усвоен Буџетот за 2020-та министерката за финансии, Нина Ангеловска вели дека најголем дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ни го сменивте името на државата, ни ја зедовте Македонија од униформата и ни забранивте да ја носиме, не разоружувате од оружјето и орудијата кои имаат ...
сите 253 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 617 | | | веќе видена

Владо Бучковски (поранешен премиер) за специјален претставник на Владата за Бугарија…Што тоа, најмалку, значи?➡️ Владата признава целосен неуспех во односите ...
сите 124 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 226 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 244 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Заев наместо да ги исполни реформите, тој со ЖАЛОПОЈКИ ја бара вината кај ДРУГИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: