Заборавил виолина вредна 320.000 долари во воз


Пејачката и професорка по виолина Андријана Јаневска ќе биде единствен претставник на Македонија во проектот „Планетарен оркестар“ што го организира „Универзал ...
| | веќе видена | слични

Пресреќна сум што ја добив покана од „Универзал мјузик“ и што ќе имам можност да бидам дел од меѓународниот проект „Планетарен оркестар“. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заборавил виолина вредна 320.000 долари во воз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: