Мицкоски ветува рамен данок, проверка на имот на политичарите, намалување на привилегиите на премиерот...

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во неколкуте свои последни настапи вети сериозна борба против корупцијата, дека ќе предложи закон за проверка ...
| | веќе видена | слични

Држава што наоѓа начин да исплаќа толку многу апанажи и друг вид надоместоци по разни основи, никако не може да се става во категоријата сиромашни. Во таа ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Кој стигна се „изреди“ на Макрон и на амбасадорот Тимоние во изминатиот период, за да ни каже зошто францускиот претседател ни ги извлекол ...
| | веќе видена | слични

Колумната која е пред вас има за цел да отвори една дилема која би требало да иницира јавна расправа во однос на едно суштествено прашање кое може да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот ќе биде прв македонски претставник кој ќе одржи средба со Макрон по недобивањето датум. За потсетување Заев пред Самитот 4 месеци бараше средба ...
| | веќе видена | слични

Гоце Митевски е Главен комерцијален директор за деловни корисници во Македонски Телеком. Со него разговаравме за предизвиците што ги носи дигитализацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 336 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната средба со францускиот амбасадор во Белград, Жан Лиј Фалкони имаше разговори околу „идната политика за ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 308 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска, во интервју за „Макфакс“ откри нови детали за ветингот: Покрај тоа што ќе се испита имотната состојба на ...
сите 198 | | | веќе видена

Рожер Федерер не успеа во голем стил со титула да ја заврши 2019 година иако му се укажа таква шанса за тоа на завршниот турнир во Лондон каде ја мина групната ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски ветува рамен данок, проверка на имот на политичарите, намалување на привилегиите на премиерот...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: