Столтенберг ПРИЗНА дека ИСИС се уште е ЖИВА и покрај убиството на Багдади


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека смртта на водачот на Исламската држава Абу Бакр ал-Багдади е „пресвртна точка“ во борбата против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругата на загинатиот лидер на ИСИС, Абу Бакр Ал Багдади открила многу информации за "внатрешната работа" на џихадистичката група, откако била заробена ...
| | веќе видена | слични

Алвин Бериша, 11-годишно момченце кое пред пет години беше грабнато и одведено во Сирија од страна на неговата мајка исламистка, вратен е во Италија во петокот ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на американските трупи од Сирија е поразувачка вест за Баширул Шикдер, кој има чувство дека Америка ги напуштила неговите деца и ги оставила на ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на аериканските сили од Сирија е поразувачка вест за Баширула Шикдер кој има чувство дека Америка ги напуштила неговите деца и ги препуштила на ...
| | веќе видена | слични

Тешко е да не чувствувате ништо додека гледате мало детенце кое после толку години страдања и ужаси, го наоѓа мирот и ги почуствува прегратките на неговите ...
| | веќе видена | слични

Во своите последни месеци во бегство, водачот на групата Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади бил вознемирен, се плашел од предавници, понекогаш маскиран како ...
| | веќе видена | слични

С лужбениците од Црвениот крст и Црвената полумесечи на соопштиле дека Албанецот Алвин, кого неговата мајка го одвела во Сирија кога се приклучила на ...
| | веќе видена | слични

Надлежните во Црвен крст и Црвена полумесечина соопштиле дека Алвин, кој мајката од Албанија го однела во Сирија и се придружила на терористичката организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 148 | | | веќе видена

Важно е САД и Европската Унија да продолжат да работат заеднички и да посветат внимание на регионот на Западен Балкан, вели Бен Хоџис, висок соработник на ...
сите 319 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг ПРИЗНА дека ИСИС се уште е ЖИВА и покрај убиството на Багдади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: