Казнети околу 150 возачи во Скопје

2 копии
20 копии

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а од сообраќај ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
12 копии
3 копии

Секторот за внатрешни работи Тетово апелира до возачите посебно при движење во планинските предели повеќе да се внимава поради дождовите и промената на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 20711 активни случаи на Ковид-19 се регистрирани во земјава, од кои речиси половината 9985 се во Скопје, а во болниците се лекуваат 1290 пациенти. И ...
сите 487 | | | веќе видена

Претстои принудна вакцинација против коронавирус, а самата вакцина ќе ја промени човековата ДНК: ваквите обвинувања се широко распространети на Интернет, ...
сите 442 | | | веќе видена

Во најновата репортажа на „Катимерини“ објавена вчера под наслов „Вето од 1903 во Брисел“, пишува за влошените македонско-бугарски односи и статусот на Гоце ...
сите 527 | | | веќе видена

Влегуваме во “второ полувреме” од пандемијата Ковид -19. Ретко која од компаниите во текот на оваа здравствено-економска криза не е финансиски погодена. Дел од ...
сите 295 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети околу 150 возачи во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: