В година ќе се асфалтира „Абас Емин“

3 копии

Општина Куманово асфалтира крак од улицата „11 Октомври” на влезот од градот, до крстосницата со „Србо Томовиќ”, дел од булеварот „Трета Муб” до крстосницата ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево интензивно се работи на поставување фекална канализација која поминува низ дел од населбите Басарица и Полето. Согласно со проектот, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во завршна фаза е изградбата на преминот и тротоарите на кумановската улица „Железничка“, информираше градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски. По ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Локалната власт започна со градежни работи на целосна реконструкција на една улица во населбата Шеста зона во Гостивар. Од Канцеларијата за локален економски ...
| | веќе видена | слични

Привршуваат градежните активности за изградба на кружниот тек на влезот во Куманово. Се очекува сообраќајницата да почне да се користи до празникот на градот, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за култура Хусни Исмаили и градоначалникот на општина Боговиње Албион Џемаили поставија камен-темелник за изградба на дом за култура во селото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители нема да води никаква постапка за нивната колешка Вилма Русковска која им прати порака на апелациските судии дека "ќе ги истресе од ...
сите 285 | | | веќе видена

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската Комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Македонија во март 2020-та се ...
сите 262 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 452 | | | веќе видена

Мицкоски истакна дека нашата држава се соочува со сериозен проблем, висока стапка на криминал и корупција во највисоките ешалони на власта. Тој додаде дека ...
сите 312 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В година ќе се асфалтира „Абас Емин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: