Американски тренер казнет поради победа со преголема разлика

Од Барселона веќе подолг период се во постојана потрага по долгорочна замена за Луис Суарез. Уругвајскиот интернационалец полека влегува во финалните години од ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Сиетл Саундерс, Нико Лодеиро, тврди дека ѕвездата на Барселона, Луис Суарез сака да игра во МЛС, прво ниво на американскиот фудбал и дека овој ...
| | веќе видена | слични

Според магазинот „Форбс“, Атланта јунајтед е највредниот фудбалски клуб во американската МЛС-лига, втора година во низа. Процените се дека Атланта вреди 500 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 99 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 226 | | | веќе видена

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира дека судиите од основните судови и од Апелација бараат да не се брза со ветингот зашто за негово ...
сите 123 | | | веќе видена

Македонија и Турција имаат односи на највисоко почитичко ниво, и затоа турско-македонската стопанска комора се труди и економскиот развој да биде на највисоко ...
сите 52 | | | веќе видена

На запад ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а преку централните делови и особено на исток ќе има зголемена облачност со повремени врнежи од дожд со ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски тренер казнет поради победа со преголема разлика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: