Отежнат сообраќајот кај Пресека поради градежни активности


5 копии
2 копии

Најголемиот виновник за сите почнати патишта последниве 10-15 години се лошите проекти затоа што се избрзани, вели Зоран Китанов, директор на Јавното ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а од сообраќај ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Со последната големи акции кои ги спроведува јавното претпријатие за државни патишта на голем број патни правци се собрало големо количество на отпад од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со брзина од 150 километри на час се движеле над 13.300 автомобили на Скопската обиколница во текот на септември годинава. На патот Тетово – Гостивар, пак, со ...
| | веќе видена | слични

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случиле вчера само на подрачјето на Скопје, при што во пет сообраќајки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавното обвинителство отвори предмет за објавените аудио записи на социјалните мрежи, потврди за МИА државниот обвинител Љубомир Јовески. Ќе се испитува кој ги ...
сите 478 | | | веќе видена

Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде пречка за правдата, ...
сите 258 | | | веќе видена

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 345 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 322 | | | веќе видена

Извори од Владата велат дека наместо да се лицитра со датумот за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, сега е момент партиите да гласаат за Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отежнат сообраќајот кај Пресека поради градежни активности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: