Мицкоски: Вилма Рускоска е новата црвена линија на Зоран Заев


3 копии

СДСМ и Зоран Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја блокира Македонија. Криминалот, корупцијата и рекетот кои станаа поим за Македонија под ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите ...
| | веќе видена | слични

Се што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ прават е блокада на процесот на интеграција во ЕУ и НАТО. Дури и Емануел Макрон вчера во интервју порача дека сите земји членки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска грешка, само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Има уште десетици луѓе кои биле жртва на рекет од владини функционери, од луѓе кои управуваат со институциите во државата и целокупниот тој материјал што ни го ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов „СДСМ и Зоран Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервјуто за Вечерњи.хр вели дека на неговата партија ќе му биде потребна коалиција од двотретинско мнозинство ...
| | веќе видена | слични

И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача  се што требаше да направи и спроведе реформи за да добие датум за преговори, Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изминатата недела според податоците од Институтот за јавно здравје биле регистрирани за 35 проценти повеќе лица позитивни на ковид-19 во споредба со претходно ...
сите 406 | | | веќе видена

Вршителот на должност претседател на Врховен суд на РМ, Фаик Арслани, за МИА вели дека сеуште се работи на предметот, односно дека се работи за комплексен ...
сите 138 | | | веќе видена

На Република Северна Македонија и претстои макотрпен, трансформативен процес на европеизација во кој ќе започнат преговорите и ќе се отвори Поглавјето 23 – ...
сите 141 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 122 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Лицата со оштетувања на видот бараат од државата да не им го одзема училиштето во населбата Кисела Вода каде во изминатите 66 години генерации деца учат се ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Вилма Рускоска е новата црвена линија на Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: