Мицкоски: Вилма Рускоска е новата црвена линија на Зоран Заев


3 копии

СДСМ и Зоран Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја блокира Македонија. Криминалот, корупцијата и рекетот кои станаа поим за Македонија под ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите ...
| | веќе видена | слични

Се што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ прават е блокада на процесот на интеграција во ЕУ и НАТО. Дури и Емануел Макрон вчера во интервју порача дека сите земји членки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска грешка, само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Има уште десетици луѓе кои биле жртва на рекет од владини функционери, од луѓе кои управуваат со институциите во државата и целокупниот тој материјал што ни го ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов „СДСМ и Зоран Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервјуто за Вечерњи.хр вели дека на неговата партија ќе му биде потребна коалиција од двотретинско мнозинство ...
| | веќе видена | слични

И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача  се што требаше да направи и спроведе реформи за да добие датум за преговори, Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 185 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Вилма Рускоска е новата црвена линија на Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: