Хамилтон се „загреа“ за титула со најбрзо време на вториот американски тренинг

Актуелниот светски шампион Луис Хамилтон постави неочекувано најдобро време на вториот тренинг пред Американското ГП во Остин, поставувајќи 1:33.232 во текот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Формула 1 пилотот, Луис Хамилтон го осигура шестиот триумф во најбрзиот циркус и стигна на чекор до остварувањето на Михаел Шумахер. Кога Шуми во 2014 година ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Поранешниот возач на Формула 1, Јос Верстапен ги коментираше обвинувањата на неговиот син Макс против Ферари. Пилотот на Ред Бул рече дека неуспехот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 481 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон се „загреа“ за титула со најбрзо време на вториот американски тренинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: