Кафу проговори за личната трагедија и смртта на синот Данило


2 копии
2 копии

Српските медиуми деновиве ја објавија веста за несреќата која, наводно, ја сторил синот на српскиот актер и продуцент Драган Бјелогрлиќ, Алексеј (19). ...
| | веќе видена | слични

По нападот Вилалаз се здобил со изгореници од втор степен, а обвинителството се очекува да го казни неговиот напаѓач во наредните денови. Нападот дошол откако ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Милвоки уапсила 61-годишен маж поради сомнение дека фрлил киселина во лицето на Махуд Виљалаз, американски граѓанин, и му рекол да се врати во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот актер и режисер, Драган Бјелогрлиќ (56) го привлече вниманието на јавноста откако на прес-конференцијата првпат проговори за сообраќајната несреќа ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот бразилски фудбалер Кафу се појави во јавноста за првпат по големата семејна трагедија откако неговиот син Данило почина на 30-годишна возраст ...
| | веќе видена | слични

Кафу со својот син Данило (30 години) и пријателите играше фудбал кога оддеднаш му се слоши на младото момче. Иако лекарите се обидуваа да го спасат, Данило ...
| | веќе видена | слични

Легендата на бразилски фудбал, Кафу пред само неколку месеци го загуби својот 30-годишен син Данило кој неочекувано почина откако му се слоши за време на еден ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот дефанзивец на Лион, Крис признава дека неговиот бразилски сонародник Робињо му бил „посебна мета“ на терените додека тој играше за Реал Мадрид ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот пред ерупцијата били Геоф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема да ги заборави врисоците на повредените луѓе. – ...
сите 99 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 130 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кафу проговори за личната трагедија и смртта на синот Данило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: