РУСИЈА ПОТВРДИ: Вооружените сили ги повлековме пред да истече рокот


Русија денес потврди дека повлекувањето на курдските сили од северна Сирија според руско-турскиот договор е завршено пред предвидениот рок. „Повлекувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Вершинин, изјави дека Русија е подготвена да помогне во разговорите меѓу Курдите и Дамаск за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
4 копии
8 копии

Од руското Министерство за одбрана тврдат дека про-турските сили деновиве извеле напад на американски воен конвој на североистокот на Сирија. Руското ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави ја известија Русија за гранатирање од страна на протурските бунтовнции врз американски војцни во Сирија, изјавил во неделата на брифинг за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСИЈА ПОТВРДИ: Вооружените сили ги повлековме пред да истече рокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: