Новиот Клинички напролет-изборите немало да ја запрат изградбата


Во Веле Поле, просторот во населбата Ѓорче Петров, каде што треба да биде изграден новиот Клинички центар во моментот нема никакви активности. Во Општина Ѓорче ...
| | веќе видена | слични

И покрај апелите на возачите и експертите надлежните институции засега немаат конкренти одговори и проекти за реконструкција на патот Тетово – Гостивар. Оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неодоговорно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за патишта бидејќи токму таа партија остави пустош во инфраструктурата и пропусти на автопати кои граѓаните и државата се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески во интервју за Стандард вели дека бројките се доказ дека ресорот „транспорт“ бележи одлични резултати во ...
| | веќе видена | слични

На средината од својот градоначалнички мандат првиот човек на општина Крива Паланка Борјанчо Мицевски вели дека пред себе има уште многу амбициозни проекти со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси завршува градежната сезона, но на терен нема никакви активности околу најавеното пробивање на булеварите „Индустриска“ и „Благоја Тоска“ во Тетово. За ...
| | веќе видена | слични

Случајот со трговскиот центар во Штип никако да добие завршница. Повторно заглави во бирократија. Пред речиси една година штипскиот градоначалник донесе одлука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 453 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 157 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Клинички напролет-изборите немало да ја запрат изградбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: