Германскиот придонес кон ЕУ буџетот би можел да биде двојно поголем

6 копии
3 копии

Последното истражување на Њујорк Тајмс за злоупотребите со европските земјоделски фондови во земји од источна Европа денеска не предизвика конкретни одговори ...
| | веќе видена | слични

Претстојното излегување на Велика Британија значи дека блокот ќе изгуби еден од своите клучни нето-плаќачи – кога исплатите на една членка на ЕУ ја надминуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еврокомесарот задолжен за буџетот, Гинтер Етингер, на прес-конференција денеска ги отфрли наводите дека Германија би плаќала двојно повеќе за идниот буџет на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 305 | | | веќе видена

Шведска, земја која имаше поинаков пристап во борбата против коронавирусот, има се повеќе нови инфекции, поради што некои градови ќе бидат затворени. Во ...
сите 481 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 149 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 108 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германскиот придонес кон ЕУ буџетот би можел да биде двојно поголем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: