Македонецот Андоновски промовиран на клупата на светските шампионки

2 копии

Вчера Влатко Андоновски и официјално беше претставен за нов селектор на женската фудбалска репрезентација на САД. Андоновски го напушти клубот Рејн каде што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mакедонецот Влатко Андоновски ја официјализираше соработката со фудбалскиот сојуз на САД, и беше наименуван за селектор на женската репрезентација која е ...
| | веќе видена | слични

Андоновски, кој беше тренер во Националната професионална женска фудбалска лига дојде на местото на Џил Елис. Таа по победата во Светскиот куп во јули, најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 453 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 157 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 170 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Може да ви се случи нешто да заборавите или некаде да задоцните, во секој случај некој мал пропуст е можен. Во љубовта ве очекува флерт со ...
сите 114 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонецот Андоновски промовиран на клупата на светските шампионки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: