Македонецот Влатко Андоновски е нов селектор на американските фудбалерки

Македонскиот стручњак Влатко Андоновски е именуван за нов селектор на женската фудбалска репрезентација на САД, која е актуелен двократен светски шампион. ...
| | веќе видена | слични

Габигол веднаш возврати на „провокацијата“ на неговиот соиграч од селекцијата на „Кариоките“, и тоа заедно со првата ѕвезда на ПСЖ кој подоцна се поправи и го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Mакедонецот Влатко Андоновски ја официјализираше соработката со фудбалскиот сојуз на САД, и беше наименуван за селектор на женската репрезентација која е ...
| | веќе видена | слични

Андоновски, кој беше тренер во Националната професионална женска фудбалска лига дојде на местото на Џил Елис. Таа по победата во Светскиот куп во јули, најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера Влатко Андоновски и официјално беше претставен за нов селектор на женската фудбалска репрезентација на САД. Андоновски го напушти клубот Рејн каде што ...
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 228 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија реагира во однос на, како што наведува, непринципиелноста на коалицијата помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ особено кога и двете партии настапуваат ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 195 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети знаел дека Законот за употреба на јазиците во целост ќе биде испратен за Мислење во Венецијанската комисија и оти тоа било направено ...
сите 128 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 189 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинска и со која сакате да бидете до крајот на живот, можеби ѕвездите ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонецот Влатко Андоновски е нов селектор на американските фудбалерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: