Британските пратеници го отфрлија предлогот за предвремен избори


7 копии

Пратениците од британскиот парламент денеска избираат нов претседател на Парламентот. Во првиот круг од гласањето беа елиминирани двајца кандидати, пренесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
12 копии
2 копии
3 копии

Британскиот премиер, Борис Џонсон изјави дека се извинува до членовите на неговата Конзервативна партија кои гласале за него поради ветувањето дека до 31 ...
| | веќе видена | слични

Челникот на британската партија Брегзит, Најџел Фараж, нема да се кандидира на предвремените парламентарни избори на 12-ти декември, а наместо тоа ширум ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британските пратеници го отфрлија предлогот за предвремен избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: