Промена во Битола: Пелистер е прв, но го промени тренерот!

Амбициозниот второлигаш Тиквеш и дефинитивно остана без шефот на стручниот штаб Љупчо Димитковски. Раковоството на клубот одлучи да ја прифати неговата оставка ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот за нас претставува историски успех, но допрва ни престои вистинската драз на ова куп натпреварување.Ќe ја чекаме ждрепката, но во едно сум сигурен ...
| | веќе видена | слични

Директорката на клубот изјави дека очекувањата ни се да се пласираме во следната рунда од купот и тоа за нас ќе е чекор напред. На располагање ги имаме сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
сите 207 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промена во Битола: Пелистер е прв, но го промени тренерот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: