Чавушоглу тврди курдите не се повлекуваат, ќе разговараат со Москва


8 копии

Од руското Министерство за одбрана тврдат дека про-турските сили деновиве извеле напад на американски воен конвој на североистокот на Сирија. Руското ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави ја известија Русија за гранатирање од страна на протурските бунтовнции врз американски војцни во Сирија, изјавил во неделата на брифинг за ...
| | веќе видена | слични

Новите видео снимки направени од страна на Курдските демократски сили потврдуваат дека американските сили и натаму патролираат долж пограничниот простор на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамките на спроведувањето на Договорот за безбедносна зона во Сирија, турските и руските војници го започнаа своето прво заедничко патролирање источно од ...
| | веќе видена | слични

Сирискиот претседател Башар ал-Асад изјави денеска дека Сирија има за цел повторно да ја воспостави контролата врз подрачјата во северниот дел од земјата, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 181 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Наутро ќе има услови за појава на магла по котлините. Преку денот ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. Преку ноќта од ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Оние кои се занимаваат со администрација ќе наидат на проблеми со средување на документи. Со сериозните разговори ќе успеете да ги ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чавушоглу тврди курдите не се повлекуваат, ќе разговараат со Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: