Руската војска стигнала на сириско-турската граница


Руската воена полиција помага во повлекуваљето на курските одреди на самоодбраната и на нивното вооружување, на 30 километри од сириско-турската граница, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Соединетите држави ја известија Русија за гранатирање од страна на протурските бунтовнции врз американски војцни во Сирија, изјавил во неделата на брифинг за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најмалку десет лица загинаа, а повеќе од 30 се повредени во експлозија во сирискиот град Тел Абијад во близина на границата со Турција, јавија турските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Новите видео снимки направени од страна на Курдските демократски сили потврдуваат дека американските сили и натаму патролираат долж пограничниот простор на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамките на спроведувањето на Договорот за безбедносна зона во Сирија, турските и руските војници го започнаа своето прво заедничко патролирање источно од ...
| | веќе видена | слични

Сирискиот претседател Башар ал-Асад изјави денеска дека Сирија има за цел повторно да ја воспостави контролата врз подрачјата во северниот дел од земјата, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 285 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека препораките од Венецијанската комисија ќе се применат , со забелешка дека ќе се води сметка неговата имплементација да ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 69 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската војска стигнала на сириско-турската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: