Прегазен од камион во сопствениот двор


2 копии

Деветнаесетгодишен скопјанец вчера на автопатот „Миладиновци-Штип“, кај клучка за с.Преод, со автомобил „голф“ изгубил контрола и излетал надвор од патот. Во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 09,30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар Кичево се случила сообраќајна несгода помеѓу патничко моторно возило “опел астра“ со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 482 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазен од камион во сопствениот двор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: