Овој четврток и петок отворени денови за посета на АВМУ


2 копии

Пехчевската деветолетка „Ванчо Китанов” се вклучи во пионерската иницијатива „Најголемиот час во светот” која е дел од активностите што се реализираат под ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вчера и денеска организираше отворени денови за посета на регулаторот за медиуми во рамки на Деновите на ...
| | веќе видена | слични

За време на отворените денови групи ученици од осмо и деветто одделение од Основните училишта „Гоце Делчев“ и „Јан Амос Коменски" и средношколци од Гимназијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинската агенција „Макфакс“ и оваа година заедно со уште 7 медиуми беа домаќини на Медиумскиот ден. Во вој настан кој се одржува петта година по ред, го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 520 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 665 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 354 | | | веќе видена

Пратеничката даниела Маркоска од редовите на СДСМ истакна дека Владата е посветена на помош и поддршка на компаниите со цел одржување на ликвидноста и ...
сите 190 | | | веќе видена

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
сите 398 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 164 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека во моментов нема потреба од ребаланс, бидејќи ликвидноста и приходната страна на Буџетот се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој четврток и петок отворени денови за посета на АВМУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: