„Енфилд“ останува неосвоива тврдина: Ливерпул со пресврт до нови три бода


Ливерпул уште еднаш покажа дека е неприкосновен пред своите гледачи и со пресврт успеа да слави во големото дерби против Тотенхем. Гостите поведоа уште во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
5 копии

– Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го пофали својот тим по победата над Саутемптон. Долго време „небесно-сините“ губеа на свој терен, но направија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Следниот викенд Ливерпул во големото дерби го дочекува Манчестер Сити. Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола уште сега почна да „фрла“ отровни стрели кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 273 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Енфилд“ останува неосвоива тврдина: Ливерпул со пресврт до нови три бода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: