Наместо членство, во Брисел за Западен Балкан се подготвува европска економска зона. Заев ја отфрли идејата


Сите ветуваат дека „историската грешка" со ветото на Франција за Македонија и Албанија ќе биде исправена на Самитот на ЕУ во мај наредната година во Загреб. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Новоизбраниот претседател на Европскиот парламент Давид Сасоли утре ќе ја посети Република Северна Македонија. Пред неговата посета на земјава, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели новиот претседателот на Европски Парламент, Италијанецот Давид Сасоли. Со оваа ...
| | веќе видена | слични

Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели претседателот на Европски Парламент Давид Сасоли. Поранешниот италијански новинар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој прв пат посетува земја надвор од Европската унија Сасоли во интервју за МИА вели дека „Перспективата за членство не е мртва, туку е пожива од што била ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан Метју Палмер во интервју за „360 Степени“. зборува за неможноста на Европската унија да постигне консензус ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер, во , вели дека на Македонија не и било дадено „Не“ за ЕУ, туку едноставно не бил постигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 145 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев денеска сведочи во Кривичниот суд во Скопје како сведок на Обвинителството за случајот „Рекет“, во кој се обвинети поранешната ...
сите 412 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 413 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 355 | | | веќе видена

Скот Барнс е човекот поради кого лицето на Џенифер Лопез секогаш изгледа совршено. Тој со години е нејзин шминкер, а своите совети ги споделил и со пошироката ...
сите 125 | | | веќе видена

Италијанските медиуми се сигурни дека еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е во сериозен конфликт со тренерот на Јувентус, па ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо членство, во Брисел за Западен Балкан се подготвува европска економска зона. Заев ја отфрли идејата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: