Ердоган: Ќе ја исчистиме североисточна Сирија од Курдите, ако Русите не го исполнат ветеното


Доколку Русија не ги исполни обврските од билатералниот договор постигнат неодамна, Турција ќе го „исчисти“ граничното подрачје во североисточна Сирија од ...
| | веќе видена | слични

Новите видео снимки направени од страна на Курдските демократски сили потврдуваат дека американските сили и натаму патролираат долж пограничниот простор на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ги обвини САД дека „месечно шверцуваат сириска нафта во вредност од 30 милиони ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамките на спроведувањето на Договорот за безбедносна зона во Сирија, турските и руските војници го започнаа своето прво заедничко патролирање источно од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сирискиот претседател Башар ал-Асад изјави денеска дека Сирија има за цел повторно да ја воспостави контролата врз подрачјата во северниот дел од земјата, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Она на што укажувавме во изминативе години од почетокот на кризата и војна во Сирија, дека може да дојде до поделба на земјата почна да се остварува. Можеби не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 775 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 310 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Ќе ја исчистиме североисточна Сирија од Курдите, ако Русите не го исполнат ветеното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: