Мицкоски: Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот


Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот којшто ќе ги обединува сите граѓаните на Македонија без разлика на нивната етничка ...
| | веќе видена | слични

Државата е разурната, опљачкана, разграбена, понижена, осиромашена во овие речиси години откако СДСМ и Зоран Заев се во Владата. Мислиме дека врз основа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Куманово порача дека треба да се почитува договореното, односно на 3 јануари да се формира техничка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

После изборите, на 12 април нема бегање. Следува одговорност. Па колку и да праќате гласници да молат за милост. Ќе одговарате и за арамилукот, ќе одговарате и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Куманово на средбата именувана како „Обнова на Македонија“ на граѓаните им потенцираше дека мора да датат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 418 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Насер Зибери е политички контаминирана личност од ДУИ, за да биде Државен правобранител, кој треба да ги штити граѓанските права кога се повредени од органите ...
сите 97 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија ќе добие нов селектор откако од РФМ се одлучија да ја прекинат соработката со досегашниот предводник на сениорите, ...
сите 187 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 104 | | | веќе видена

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име Република Северна Македонија и дека придавката „македонски“ ќе се ...
сите 159 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: