МИЦКОСКИ: Сите треба да сме тажни што од Брисел добивме „не“ поради корупцијта и криминалот


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред драчевчани со став и за неуспехот земјава да добие датум за почнување преговори со Европската унија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Би сакал да се осврнам на две стратешки теме во делот на економијата кои тогаш ги нудеа пред граѓаните. Првата беше дека практично ќе ги вратат оние 15 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за кумановската телевизија Плус вели дека за пропорционалниот данок ги предупредувале токму тие. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања при неговата посета во Куманово, истакна дека договорот за предвремени избори ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата “Став” на ТВ Плус, околу реализацијата на проектите во Куманово и дали дојде животот за граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Уште една од оние низа лаги коишто се содржани во онаа мега лагата „за живот“ се и ветувањата за чистиот воздух во Македонија, вели Мицкоски за Телевизија Плус ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 589 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица се лекуваат на ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Сите треба да сме тажни што од Брисел добивме „не“ поради корупцијта и криминалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: