Мицкоски: Едноставно ВМРО-ДПМНЕ победува на 12 април 2020-тата година


3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за кумановската телевизија Плус вели дека за пропорционалниот данок ги предупредувале токму тие. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата “Став” на ТВ Плус, околу реализацијата на проектите во Куманово и дали дојде животот за граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Уште една од оние низа лаги коишто се содржани во онаа мега лагата „за живот“ се и ветувањата за чистиот воздух во Македонија, вели Мицкоски за Телевизија Плус ...
| | веќе видена | слични

Би сакал да се осврнам на две стратешки теме во делот на економијата кои тогаш ги нудеа пред граѓаните. Првата беше дека практично ќе ги вратат оние 15 ...
| | веќе видена | слични

Како власт ние не смееме да се мешаме во судските одлуки, но секако исклучително квалитетно ќе наметнеме алатка за мониторинг на работењето на судиите и ...
| | веќе видена | слични

Не само што е оправдано незадоволството на сите кои протестираа како земјоделците, туку и очекувана е таква реакција, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 451 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија ќе добие нов селектор откако од РФМ се одлучија да ја прекинат соработката со досегашниот предводник на сениорите, ...
сите 277 | | | веќе видена

Насер Зибери е политички контаминирана личност од ДУИ, за да биде Државен правобранител, кој треба да ги штити граѓанските права кога се повредени од органите ...
сите 95 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Едноставно ВМРО-ДПМНЕ победува на 12 април 2020-тата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: