(Видео) Мицкоски: Македонизмот назад во Македонија, наместо севернизицијата и антиквизацијата


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“, денеска ги посети ...
| | веќе видена | слични

Би сакал да се осврнам на две стратешки теме во делот на економијата кои тогаш ги нудеа пред граѓаните. Првата беше дека практично ќе ги вратат оние 15 ...
| | веќе видена | слични

Како власт ние не смееме да се мешаме во судските одлуки, но секако исклучително квалитетно ќе наметнеме алатка за мониторинг на работењето на судиите и ...
| | веќе видена | слични

Не само што е оправдано незадоволството на сите кои протестираа како земјоделците, туку и очекувана е таква реакција, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Хрситијан Мицкоски на телевизија Плус за време на посетата на Куманово, меѓудругото го истакна и следното: -Нема град, нема село каде не наидовме на суштински ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не беше дел од срамниот чин на менување на Уставот по Договорот од Преспа, ниту пак од постигнување на Договорот, ниту го легитимираше со потпис, ...
| | веќе видена | слични

Потребна е обнова затоа што македонската држава е ограбена и осиромашена од Зоран Заев и неговите луѓе, рече во саботата лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Ние имаме договор за изборите, ние сме луѓе кои седат, разговараат, анализираат и се договараат. Единствениот договор на првата лидерска средба, на која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сакаме да направиме една интерактивна програма и да има еден стратешки дел, но и дел во кој ќе има синтетизирано проблеми за кои ние ќе понудиме решение, за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 240 | | | веќе видена

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
сите 207 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски: Македонизмот назад во Македонија, наместо севернизицијата и антиквизацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: