ПЕНДАРОВСКИ И МЕТА ПРЕЦИЗНИ - не сакаме друго освен членство во ЕУ


Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели новиот претседателот на Европски Парламент, Италијанецот Давид Сасоли. Со оваа ...
| | веќе видена | слични

Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели претседателот на Европски Парламент Давид Сасоли. Поранешниот италијански новинар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој прв пат посетува земја надвор од Европската унија Сасоли во интервју за МИА вели дека „Перспективата за членство не е мртва, туку е пожива од што била ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан Метју Палмер во интервју за „360 Степени“. зборува за неможноста на Европската унија да постигне консензус ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер, во , вели дека на Македонија не и било дадено „Не“ за ЕУ, туку едноставно не бил постигнат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во интервју за МИА пред неговата посета на Северна Македонија в понеделник, новоизбраниот претседател на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Јовановски беше многу моќен, го знаеше секој следен чекор по апсењето на мојот сопруг Јордан Камчев и ме шокираше неговата блискост со Катица Јанева, ...
сите 386 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 410 | | | веќе видена

Преспанскиот договор, Законот за јазици и Договорот со Бугарија се документите, за кои вицепремиерот Бујар Османи тврди дека нема шанси да се сменат. Вели ...
сите 114 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги подготвува амандманите за измени на Законот за употреба на јазиците и би требало да ги поднесе се уште актуелниот пратенички состав во ...
сите 174 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 296 | | | веќе видена

Новозеландската полиција денеска соопшти дека едно лице кое било повредено во ерупцијата на вулканот на белиот остров, починало во болницата во Окланд, со што ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ И МЕТА ПРЕЦИЗНИ - не сакаме друго освен членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: