На следниот состанок на Европскиот Совет да се определи датум за преговори со С. Македонија


Процесот на проширување на ЕУ мора да продолжи, секоја земја мора индивидуално да се оценува, а веќе на првиот нареден состанок на Европскиот Совет на ...
| | веќе видена | слични

Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели претседателот на Европски Парламент Давид Сасоли. Поранешниот италијански новинар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тој прв пат посетува земја надвор од Европската унија Сасоли во интервју за МИА вели дека „Перспективата за членство не е мртва, туку е пожива од што била ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан Метју Палмер во интервју за „360 Степени“. зборува за неможноста на Европската унија да постигне консензус ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер, во , вели дека на Македонија не и било дадено „Не“ за ЕУ, туку едноставно не бил постигнат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во интервју за МИА пред неговата посета на Северна Македонија в понеделник, новоизбраниот претседател на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, вели дека ...
| | веќе видена | слични

Македонија е првата дестинација надвор од ЕУ која Давид Сасоли, новоизбраниот претседател на Европскиот Парамент, ќе ја посети в понеделник, а во интервјуто за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 341 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На следниот состанок на Европскиот Совет да се определи датум за преговори со С. Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: