ЈАНУШЕВ: Излажаа и од лидерската средба кај Пендаровски, Заев избега од избори во јануари


Секој сака да ја изнесе својата вистина, меѓутоа на крајот на денот има само една вистина, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој беше ...
| | веќе видена | слични

Иако само ден претходно изјави дека договорените предвремени парламентарни избори за 12 април догодина веројатно ќе треба да се поместат, претседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Доколку бидат испочитувани сите законски рокови Собранието би требало да се распушти на 11 февруари, а веднаш потоа претседателот на законодавниот дом Талат ...
| | веќе видена | слични

Ратификацијата на протоколот за НАТО во македонското Собрание можеби ќе ги одложи договорените предвремени парламентарни избори за 12 април. Гласачките места ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 618 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 87 | | | веќе видена

Ноември годинава е најтопол месец од 1951 година наваму, но и натпросечно влажен на ниво на државата. Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани ...
сите 266 | | | веќе видена

Ракометарите на Еурофарм Работник може да се пофалат сезонава дека се единствените досега кои го победиле унгарскиот првак Веспрем во СЕХА-лигата (26:24) во ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАНУШЕВ: Излажаа и од лидерската средба кај Пендаровски, Заев избега од избори во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: