Јанушев: Не ВМРО-ДПМНЕ, туку Заев избега од брзи избори во јануари


4 копии

Доколку бидат испочитувани сите законски рокови Собранието би требало да се распушти на 11 февруари, а веднаш потоа претседателот на законодавниот дом Талат ...
| | веќе видена | слични

Ратификацијата на протоколот за НАТО во македонското Собрание можеби ќе ги одложи договорените предвремени парламентарни избори за 12 април. Гласачките места ...
| | веќе видена | слични

Државата не смее да остане без Парламент за да не може да се ратификува Протоколот за членство во НАТО, кажа премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев смета дека 12 април како датум за одржување на предвремените парламентарни избори треба да се задржи, но, како што вели, се остава можност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Македонија има јасна и неприкосновена ЕУ перспектива, а решение за деблокирање на процесот мора да има, велат од кабинетот на високиот претставник за ...
сите 304 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 150 | | | веќе видена

„Кога ќе дојде време за под шатори, со оган ќе се одјавиме. Од Македонија“, гласи Фејсбук пораката на поранешниот член на Комисијата за заштита од ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Не ВМРО-ДПМНЕ, туку Заев избега од брзи избори во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: