Француското вето за Северна Македонија е стратешка катастрофа за ЕУ исто како Брегзит, вели Карл Билт за „Вашингтон пост“


Речиси и да нема сомнеж дека Брегзит е стратешка катастрофа за Европската унија, но малкумина изгледа сфаќаат дека ЕУ се движи кон уште една стратешка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ и францускиот амбасадор во Белград, Жан Луј Фалкони денеска разговараа за иднината на политиката на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Луѓето на Балканот не се глупави, тие знаат дека нивните земји не се добредојдени во ЕУ и масовно си заминуваат, не како баратели на азил или илегални ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Погрешна е одлуката за недоделување датум за почеток на преговори на С. Македонија и Албанија. Не можам да кажам дека тоа беше одлука на ЕУ, тоа беше одлука на ...
| | веќе видена | слични

„ Ние преговараме за да станеме членки. Конечно, на еден од своите состаноци во Брисел, на нашата делегација неофицијално и беше кажано дека во високи европски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Последиците по Македонија од одлуката на Самитот на ЕУ за неотпочнување на преговорите за членство, предлогот за одржување Самит на земјите од Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Откако Европскиот совет не заврши поволно за земјава и не го добивме посакуваниот датум за отпочнување преговори со Европската унија, до нас стигнуваат пораки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ чека законот за попис да излезе во Службен весник да почнат со собирање потписи од граѓаните со кои ќе побараат во Парламентот да се ...
сите 478 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 225 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 198 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 114 | | | веќе видена

Машката македонска репрезентација го претрпе четвртиот пораз на петтиот натпревар на Светското првенство, втор во главната фаза на шампионатот. Ова попладне ...
сите 278 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 138 | | | веќе видена

Уште пред да започне мечот, јасно беше дека Македонија ќе загуби од Русија на ракометниот Мундијал во Египет, а непознато беше само конечниот резултат. На ...
сите 136 | | | веќе видена

Шпанскиот прволигаш Барселона дефинитивно нема да може да смета на капитенот Лионел Меси за лигашкиот меч против Елче кој е на програмата оваа недела. Меси ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француското вето за Северна Македонија е стратешка катастрофа за ЕУ исто како Брегзит, вели Карл Билт за „Вашингтон пост“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: