Која партија го поддржува ставот на Макрон за Македонија и Албанија?

Францускиот претседател Емануел Макрон и десничарите го делат ставот дека Скопје и Тирана не треба да почнат преговори со Европската Унија. Пратениците од ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот историчар Иван Илчев открива сличности во француската политика денес и онаа пред 100 години. „Франција дејствува во согласност со својата вековна ...
| | веќе видена | слични

Откако победи на претседателските избори во 2017 година, Емануел Макрон воопшто не ја криеше желбата за преобликување на Европа, но неговата „направи сам“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија економски и политички, институционално не е подготвена за ЕУ, вели Антуан Пикард, француски експерт за европски прашања од Тулуз, и смета дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

„ЕУ веќе не е како порано. Се разбира дека постои разлика меѓу Македонија и Албанија, но европските граѓани не го гледаат тоа, за нив и двете се споредливи со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Борјан Јовановски за бугарски „Капитал“ ја коментира блокадата за старт на преговори на Македонија за членство во Европска унија. „Нема сомневање ...
| | веќе видена | слични

Убедувањето дека Европската унија е природен дом за сите држави на континентот, доби отрезвенувачка шлаканица во лицето на француското вето. Париз даде цврста ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 342 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која партија го поддржува ставот на Макрон за Македонија и Албанија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: