Ексклузивно за ТВ24, Фусакиа: Прашање од милион долари е како да се премисли Макрон


Прашање од еден милион долари е како францускиот претседател Макрон да го тргне ветото за проширување, вели Алесандро Фусакиа,поранешен министер за европски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ и францускиот амбасадор во Белград, Жан Луј Фалкони денеска разговараа за иднината на политиката на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Погрешна е одлуката за недоделување датум за почеток на преговори на С. Македонија и Албанија. Не можам да кажам дека тоа беше одлука на ЕУ, тоа беше одлука на ...
| | веќе видена | слични

Луѓето на Балканот не се глупави, тие знаат дека нивните земји не се добредојдени во ЕУ и масовно си заминуваат, не како азиланти или нелегални имигранти, туку ...
| | веќе видена | слични

„ Ние преговараме за да станеме членки. Конечно, на еден од своите состаноци во Брисел, на нашата делегација неофицијално и беше кажано дека во високи европски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Последиците по Македонија од одлуката на Самитот на ЕУ за неотпочнување на преговорите за членство, предлогот за одржување Самит на земјите од Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Откако Европскиот совет не заврши поволно за земјава и не го добивме посакуваниот датум за отпочнување преговори со Европската унија, до нас стигнуваат пораки ...
| | веќе видена | слични

Онлајн изданието на списанието Foreign Policy објави текст во кој авторите Јасмин Мујановиќ и Моли Монтгомери ги анализираат последиците од одлуката на Макрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 342 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивно за ТВ24, Фусакиа: Прашање од милион долари е како да се премисли Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: