МОНД: Макрон го претвора Брисел во руски степи


Откако Европскиот совет не заврши поволно за земјава и не го добивме посакуваниот датум за отпочнување преговори со Европската унија, до нас стигнуваат пораки ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент ќе продолжи да ја поддржува политиката на проширување на ЕУ и ќе испрати позитивен сигнал до Македонија и Албанија пред самитот ЕУ – ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја повика албанската опозиција да седне на маса со владејачкото мнозинство, без условувања, со цел да се надмине политичката ...
| | веќе видена | слични

Помошникот на државниот секретар за европски и евроазиски прашања Филип Рикер ја критикуваше позицијата на некои лидери на ЕУ денес, откако на Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Едноставно, ЕУ и Западен Балкан мораат да измислат целосно нов начин за соработка. Шест земји од регионот би можеле да пронајдат нови полиња во политиката кои ...
| | веќе видена | слични

Кога франускиот претседател Емануел Макрон даде црвено светло за почеток на пристапните преговори за членство во ЕУ на Македонија и на Албанија, тој всушност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 239 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) почна прелиминарни разговори со производителот на руската вакцина „Спутник V“, изјави денеска портпаролот нс Европска ...
сите 434 | | | веќе видена

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 840 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата на ...
сите 163 | | | веќе видена

Прв вицепремиер е и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, ама интернет страницата на институцијата која ја раководи нуди содржини само на ...
сите 60 | | | веќе видена

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши.„ ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОНД: Макрон го претвора Брисел во руски степи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: